6 czerwca 2018
...

OBÓZ BIEGOWY Z DOTFIZJO I SPORTSLAB 29.06-01.07.2018r.

Termin i Miejsce
29 czerwca – 01 lipca 2018r.,
Myślenice, ul. Leśna 1, hotel Black and White.

Opieka trenerska
Jakub Woźniak – sportowiec, trener. Od kilkunastu lat związany z biegami długodystansowymi i od kilku z triathlonem. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegach górskich, uczestnik Mistrzostwa Europy i Świata w tej dyscyplinie. Dwukrotny Medalista Mistrzostw Polski w duathlonie w kategorii elita.

Szczepan Wiecha – fizjolog sportowy, pracownik naukowy w Białej Podlaskiej. Pasjonuje się fizjologią sportową i możliwościami kształtowania wydolności fizycznej. Swoje doświadczenie zdobywał m.in podczas pracy z najlepszymi polskimi sportowcami, olimpijczykami, mistrzami Polski i Europy.

Justyna Woźniak – magister fizjoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, specjalizująca się w fizjoterapii sportowej oraz treningu personalnym. Czynna triathlonistka, wicemistrzyni Polski w duathlonie z 2016 roku w kat. elita kobiet.

Paweł Osak – magister fizjoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, specjalizuję się w fizjoterapii sportowej i medycznym treningu terapeutycznym. Fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego żeńskiej sekcji piłki siatkowej Wisły Kraków, medalistów MP w lekkiej atletyce, pływaniu i triathlonie.

 

Opis lokalizacji

Myślenice, to miejscowość położona ok 30km na południe od Krakowa, stanowiąca świetną bazę do organizowania obozów biegowych i nie tylko. Ukształtowanie powierzchni umożliwia realizowania zarówno treningów po płaskim terenie jak i szybki wybieg na malownicze górskie szlaki turystyczne. Bogata baza treningowa w postaci hali, boisk, sali do crossfitu…. wraz z salą konferencyjną dostępną bezpośrednio w hotelu Black and White stanowi idealne miejsce do przeprowadzenia obozu o charakterze teoretyczno-praktycznym.

.

Charakterystyka obozu

Podcza tego kompleksowego obozu treningowego każdy uczestnik zostanie poddany profesjonalnym badaniom wydolnościowym, które pozwolą poznać m.in.:

  • indywidualne sportowe predyspozycje – sprawdzisz swoje VO2max oraz to, czy posiadasz indywidualne predyspozycje do osiągania wybitnych wyników sportowych,
  • procesy zachodzące w Twoim organizmie podczas wysiłku fizycznego – dzięki zgłębieniu wiedzy na temat procesów zachodzących w twoim organizmie na poszczególnych strefach treningowych, będziesz trenował efektywniej,
  • indywidualne strefy treningowe – dowiesz się, na jakich wartościach tętna trenować, aby np. optymalnie kształtować swoją wydolność tlenową,
  • swój osobisty profil mleczanowy – dzięki krzywej mleczanowej poznasz swój profil zakwaszenia, dzięki któremu będziesz mógł bardzo dokładnie określić jakich użyć bodźców chcąc uzyskać pożądany efekt treningowy,
  • informację na temat spalania tłuszczu – dowiesz się, jaka intensywność pozwoli u Ciebie na najefektywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej,
  • ograniczenia własnego organizmu – większe bezpieczeństwo przy podejmowaniu aktywności fizycznej, mniejsze prawdopodobieństwo przetrenowani

Duża porcja wiedzy teoretycznej, zajęcia praktyczne połączone z treningami stricte biegowymi zapewnią, że nie będziecie się nudzić

Zakwaterowanie

Bazą obozu jest Hotel Black and White w Myślenicach. Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych. Adres hotelu – Leśna 1, 32-400 Myślenice.

.

Harmongram

Piątek (29.06)

15:00 – 16:00 Przyjazd/zakwaterowanie

16:00 – 16:15 Spotkanie organizacyjne

16:30 – 18:30 Indywidualne badania wydolnościowe  (profesjonaony pomiar mleczanu, z wyznaczeniem stref treningowych, opisem i interpretacją)

19:00 – 20.00 Kolacja

20:30 – 23.00 Wykład (analiza wyników badań wydolnościwych oraz metodologia treningu w sportach wytrzymałościowych)

Sobota (30.06)

8:00 – 9:00 Śniadanie

9:30 – 12:00 Pierwszy trening (sprawność, technika + tempo – nauka wykorzystywania wiedzy z badań wydolnościowych w praktyce)

13:00 – 14:00 Obiad

16:00 – 18:30 Drugi trening (wycieczka biegowa)

19:00 – 20:00 Kolacja

20:30 – 23:00 Analiza techniki biegu poszczególnych uczestników/sposoby zapobiegania kontuzjom/czas na zadawanie pytań

Niedziela (01.07)

8:00 – 8:30 Śniadanie

9:30 – 11:30 Pierwszy trening (sprawność, technika + zakres – nauka wykorzystywania wiedzy z badań wydolnościowych w praktyce)

12:00 – 13:00 Krótkie podsumowanie obozu/wykwaterowanie

Jest to przybliżony harmonogram obozu, godziny treningów, posiłków mogą ulec drobnej zmianie. Dokładny plan będzie przesłany uczestnikom przed rozpoczęciem obozu.

Opłaty:

Całkowity koszt obozu to 550zł. Cena zawiera 2 noclegi, posiłki wymienione w harmonogramie, badania wydolnościowe, opiekę trenerską, indywidualne konsultacje z trenerem.

Zapisy (3 proste kroki)

1) Wyślij zgłoszenie poprzez adrs mailowy: dotfizjo@gmail.com

2) Po otrzymaniu maila zwrotnego o wolnych miejscach należy przelać w przeciągu 4 dni roboczych (decyduje data przelewu) zaliczkę w wysokości 250zł na konto:

80 1240 1444 1111 0010 6862 8829

Dotfizjo Justyna Woźniak,

Pod Fotrem 2F,

31-302, Kraków

3) Po odnotowaniu wpłaty otrzymasz maila z informacją, o zapisaniu na obóz. Pozostałą kwotę w wysokości 300zł należy uiścić w dniu obozu w postaci gotówki

*W przypadku rezygnacji z wyjazdu na więcej niż 7 dni przed rozpoczęciem obozu 50% zaliczki zostanie zwrócone. Po tym terminie  zaliczka nie podlega zwrotowi.

*Liczba uczestników obozu jest ograniczona (12 osób) i jest duże prawdopodobieństwo, że miejsca wypełnią się dość szybko… KTO PIERWSZY TEN LEPSZY :) 

.

Kontakt/Rezerwacje/Pytania

dotfizjo@gmail.com

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Jakub Woźniak

Autor: Jakub Woźniak